Zachodniopomorskie – Borne Sulinowo

Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam łazić po jakichś spooky i creepy miejscach. W podstawówce chadzaliśmy do opuszczonego domu niedaleko szkoły. Legend o nim było co nie miara. O tym, że w nim straszy, albo, że każdy nowy właściciel tej niegdyś okazałej rudery popełniał samobójstwo. Niektórzy twierdzili, że widzieli jakieś wędrujące nocami światełko w oknach budynku… Tym czasem w środku oprócz dziwnych i niezrozumiałych dla mnie, jako dziecka wtedy, napisów/gryzmołów i sterty piór nic nie było. Było, nie było… Zdewastowane ściany, porozrzucane rzeczy. To wszystko miało jakąś tajemiczą historię.

Co prawda nie wiele takich miejsc zwiedziłam, bo zawsze coś wypadło. Albo plan był, ale umarł w zarodku.

Dlatego też wyprawa do Bornego Sulinowa, była czymś co mnie ucieszyło. A jak Borne to czemu nie i Kłomino? W końcu te miasta oddalone są od siebie o zaledwie pół godziny drogi samochodem od siebie. Znasz historię tego miasta? Na pewno coś słyszałeś, może wiesz nawet więcej ode mnie. ;)

BeFunkyCollage

Zarówno Borne jak i Kłomino powstały w tym samym celu, miały służyć wojsku. Dopiero w 1992 opuścili je ostatni żołnierze Armii Czerwonej i zaczęli osiedlać się nasi. Co ciekawe w internecie jest pełno informacji o tym, jakoby Kłomino w dalszym ciągu pozostawało nie zamieszkane. Nie do końca jest to zgodne z prawdą, gdyż niektóre mieszkania, przynajmniej w jednym bloku, posiadają swoich lokatorów.

W okolicy Bornego Sulinowo jest wiele atrakcji dla pasjonatów eksploracji. Między innymi
Góra Śmiadowska, Brzeźnica.

Gdzieś na tym foto poniżej sobie stoję. Kto mnie pierwszy znajdzie temu piwko. ;)

20150604_170919

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s