Pomorskie – Muzeum Techniki Wojskowej GRYF

Miło mi, gdy orientuję się, że w bezpośredniej okolicy nie widziałam jeszcze wszystkiego. Niestety, co raz mniej takich miejsc, nawet zwykłam się śmiać, że jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli się przeprowadzić…

toomuch

Jako, że zawsze chciałam mieć bluzę w czołg wybraliśmy się do Muzeum Techniki Wojskowej GRYF. Bluzy w czołg kupić tam się nie da, ale czołgiem pojeździć już tak. Jest nawet możliwość kierowania czołgiem, ale strzelać nie pozwalają. Ceny takiej atrakcji zaczynają się właściwie już od 90 zł, a kończą przy tysiącu. Wszystko zależy od rodzaju pojazdu.

Muzeum zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem, konserwacją, rekonstrukcją, udostępnianiem i upowszechnianiem zbiorów z zakresu techniki wojskowej, pojazdów militarnych i uzbrojenia oraz dziedzin pokrewnych. A gammę pojazdów ma w swej kolekcji na prawdę szeroką. Poniżej prezentacja.

Ponad to na terenie muzeum znajduje się sekcja saperska. Pan oprowadzający po tej części szczególnie mnie urzekł. Treści przekazywane przez niego były rzetelne, opowiadał ciekawie i zdradzał dużo ciekawostek, zwłaszcza z trójmiasta. Ponad to muszę przyznać, że na każde jedno pytanie potrafił odpowiedzieć. Widać, że lubi to co robi. :)

Dla chętnych istnieje możliwość postrzelania z karabinów, rzucania granatami a także zabawa z wykrywaniem min. Niestety utrzymanie tak sporego obiektu kosztuje sporo, więc wszystko jest odpłatne.

Spędziłam tam na prawdę fajny dzień, z czystym sercem polecam. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z ofertą TU! i TU!

13920191_1250945001612190_1117951179026092173_o

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s