Wydmy Lubiatowskie

Jeśli zapytasz o wydmy, każdy odpowie Łeba, Słowiński Park Narodowy. A to nie jedyne miejsce, gdzie można znaleźć wydmy na pomorzu. Mało kto o nich wie, a i by znaleźć jakieś konkretne informacje trzeba się nieźle naszukać. Wydmy Lubiatowskie, choć dużo mniejsze niż te łebskie, nie są mniej urokliwe.

1

Dodałam to miejsce na mapach google, co by każdy mógł je bez problemu odnaleźć. ;)

Sama na taką wycieczkę poleciłabym wybrać się poza sezonem. W okół roi się od domków letniskowych, pól namiotowych, tu też znajduje się Ośrodek terapeutyczny fundacji Anny Dymnej. Do wydmy najlepiej dostać się z Lubiatowa spacerując przez las ulicą Spacerową. W tym też lesie miałam swoje pierwsze doświadczenie z pozyskiwaniem oskoły-soku z brzozy, ale o tym może innym razem.

20170319_144526

Kiedyś znajdował się tu poligon wojskowy. Do dziś można trafić na niezabezpieczone druty kolczaste, okopy czy też pozostałości po budynkach. Nie dziw się jeśli natrafisz na grupę osób odzianych w moro, teren upatrzyli sobie również miłośnicy ASG.

20170319_142121

Ta latarnia, to nie latarnia. :) To punkt obserwacyjny straży pożarnej. Dostrzegasz na zdjęciu budynek, który jest właśnie pozostałością po poligonie?

20170319_143651

Niestety dopiero po wyprawie dowiedziałam się, że w okolicy znajduje się Źródełko miłości. Do źródełka nie prowadzą żadne drogowskazy, właściwie z tego co się zdążyłam zorientować, trzeba się go nieźle naszukać. Jedynym co wskazuje na to, że to źródełko jest tym źródełkiem to wielka czerwona tablica w kształcie serca, a na niej historia dwójki nastolatków, którzy zakochali się w sobie. Dla ciekawskich podaję koordynaty:  54°49’20.0″N 17°54’53.5″E (dla map google 54.822213, 17.914873), gdzieś mniej więcej w tym rejonie powinno się znajdować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s